Kapitola 1

Korisť zúfalo snažiaca sa uniknúť pred dravcom. Splašený tlkot vlastného srdca sa jej ozýval v ušiach. Nie, nebola lovcom, celý život iba korisťou. Štvalo ju to tak ako nikdy predtým. Prudko zahla za roh ošarpanej  budovy a schovala sa medzi dva veľké smetiaky.

 Žiara pouličnej lampy vzdialenej niekoľko metrov osvetľovala tichú tmavú ulicu. Okrajová časť mesta bola neobvykle pokojná. Obývala ju už tri roky, no nikdy nezažila takúto noc. Budovy s napätím sledovali tanec lovca a jeho koristi.

Dnes nebol jej deň. Od rána sa kvôli tomu hlúpemu listu poriadne nedokázala na nič sústrediť. Jej nepozornosť zašla príliš ďaleko. Dokonca, dala Otisovi do misky namiesto čerstvej krvi svoj ranný mix cereálií. Až potom si uvedomila, že nie je v stave jasne zmýšľať a ísť do práce. Radšej mala ostať doma s Otisom schúlená v deke pred telkou, nie hrať sa na niekoho, kým zďaleka nie je. Síce sa v tom za posledných tridsať rokov rapídne zlepšila.

Pochybovala o tom, že sa jej podarilo striasť muža tak rýchlo. Hrubú kapucňu si stiahla hlbšie do tváre. Zavrela oči, nastražila uši. Počula, videla a cítila lepšie než muž, ktorý ju prenasledoval, napriek tomu si ho všimla príliš neskoro. Ktovie ako dlho ju sledoval. Kedy zachytil jej stopu. Kde spravila chybu.

Zápach z uličky jej udrel do nosa, príliš silný na to, aby zacítila blížiacu sa hrozbu, nech už číhala kdekoľvek. Napriek všetkému ju upokojovala dôverná váha batohu na chrbte i ostrá dýka v pravej čižme. Nebola bezbranná, vedela sa predsa brániť. Havraní princovia sa o to postarali. Koncentrovala sa na zvuky okolo seba, hluk klímy na ošarpanej budove nad jej hlavou, trúbenie áut z hlavnej križovatky vzdialenej niekoľko ulíc, kvapkanie vody z odtoku a pár ráznych krokov prichádzajúcich sprava.

Prudko otvorila oči, predtým než sa k nej muž priblížil dosť blízko, aby ho nielen  počula, ale aj cítila. Rozbehla sa na opačný koniec uličky. Malé kamienky zaškrípali pod podrážkami jej čižiem. Šikovne sa vyhla veľkej kaluži, radšej nechcela vedieť, čo v nej bolo, práve keď jej prenasledovateľ zahol do uličky. Celou silou za sebou prevrhla jeden zo smetiakov v uličke, jeho obsah sa vysypal priamo pred muža.

Neobťažovala sa obzrieť, bežala tak rýchlo, ako len mohla. Rýchlejšie než bežný človek a ak bude mať šťastie rýchlejšie ako lovec. Pľúca jej napĺňal studený vzduch. Každá ulica, ktorou bežala bola  živšia než tá predchádzajúca. Jedine v dave sa jej podarí muža striasť. Prebehla krížom cez rušnú križovatku, tesne sa vyhýbajúc čiernej motorke. Šofér prudko strhol motorku na kraj cesty, so škripotom dopadla na zem. Jazdca odhodilo niekoľko metrov od nej.

Na tvári jej preblyslo zhrozenie. Za šoférom jasne rozoznala približujúcu sa postavu lovca. Hlasné trúbenie ju vytrhlo z tranzu. Stále stála uprostred cesty medzi autami, vrhla posledný pohľad na šoféra na zemi. Pomaly sa pozviechal zo zeme. Bude v poriadku, nahovárala si.

Najprv sa musí zbaviť lovca, potom sa bude zaoberať škodami, ktoré pri tom napáchala. Tancovala s veľmi nebezpečným partnerom. Na ostrej hrane noža. Dala sa do pohybu. V hlave sa jej vírili myšlienky. Mierne spomalila, aby ju muž mohol dobehnúť. Ovalil ju lovcov pach. Človek.

Prebehla popri hlučnej skupinke tínedžerov so zvieracími maskami na tvári. Úškrn na jej tvári sa tiahol od ucha k uchu. Došlo je, kam sa podel život z ulíc. Dnes sa predsa konali oslavy Dňa duší a celé centrum bolo zaplnené zabávajúcimi sa ľuďmi. Mala plán.

Čím bližšie bola k centru osláv, tým hlasnejšie sa ozývala hudba z reproduktorov. Tým silnejšie do nej prenikala atmosféra mesta. V ušiach citlivých na zvuk jej pískalo, chodník pod nohami sa triasol, až jej vibrovali všetky kosti v tele. Námestie sa hemžilo ľuďmi, stánkami s jedlom, maskami a pouličnými umelcami. Zo všetkých strán ju obklopovali farebné zvieracie masky komplikované i celkom obyčajné. Masky zvierat z ľudského sveta. Okrajom oka zachytila i zopár masiek, ktoré sa nápadne ponášali na tvory z jej sveta. A niektoré masky vôbec neboli masky. Pretisla sa popri zavalitom mužovi s hrubou vráskavou zelenou pokožkou. Pohľady sa im stretli. Svojím pracím nosom hneď zacítil, kým je. Sklonil hlavu a uvoľnil cestu. Netrúfla si odhadnúť, koľko času prešlo, odkedy videla Raráška alebo iné z Lesných stvorení. Niekoho ako ona. Myšlienky na domov vytisla z mysle a nechala sa pohltiť chaosom.

 Hromžiaci lovec sa za ňou predieral davom tiel. Vedela, čo robila. Došľaka, vedela to veľmi dobre. Signalizačka v jeho ruke besne blikala. Ukazovala na všetky svetové strany. Frustrovane si rukami pretrel tvár. Cítil, ako mu peniaze pretekajú pomedzi prsty a vzďaľujú sa. Vedel presne na čo, by išiel balík peňazí, ktorý by za ňu dostal.

Každým nádychom mu do tela prenikala ostrá bolesť z boku. Na človeka mal veľmi dobrú kondíciu, no v porovnaní s jej druhom bol len nemotorným dieťaťom. A predsa ich lovil a predával ako zvieratá tomu, kto dal viac. Nič iné robiť nevedel. Nezáležalo na tom, že to boli majestátne mocné stvorenia, niektoré tisícky rokov staré. Nezáležalo na tom, kým bol on. Lovcom a oni korisťou.

Zo stánku z maskami potiahla prvú, čo jej prišla pod ruku. Nápadne sa podobala na Otisa, s veľkými otvormi na oči a robustnými tesákmi vychádzajúcimi z dlhej rozďavenej papule. Odhaliť svoju skutočnú tvár  bola hlúposť. Hlavne, keď nevedela, prečo ju lovec sledoval.

Rovnako rýchlo ako vkĺzla do davu, sa z neho aj vynorila na druhej strane obdĺžnikového námestia. Lovec dávno stratil jej stopu. Odvážil sa obzrieť až o niekoľko pokojných ulíc ďalej. Skutočne, muž ju už viac nesledoval. Hlboko si vydýchla. Plná eufórie sa nechala zlákať pocitom falošného bezpečia. Tmavú postavu vystupujúci z tieňov si všimla príliš neskoro. Tvárou narazila do svalnatej mužskej hrude, mocné ruky ju chopili za ramená. Bez šance na únik.

Ako chceš aby sa príbeh vyvíjal ďalej? Možnosť, ktorou chceš aby sa príbeh uberal napíš do komentáru.
A) S tajomným mužom má dlhú históriu.

B) Tajomného muža stretla prvýkrát v živote.

                                                                                                           Danrae

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s