Odkaz od pána riaditeľa

Pán riaditeľ, čo by ste odkázali žiakom  a zamestnancom Gymnázia Andreja Vrábla, v čase týchto komplikovaných okolností?

Myslím, že napriek úžasným komunikačným a edukačným technológiám si obe strany vyučovacieho procesu uvedomujú, že priamy kontakt učiteľa so žiakmi je nenahraditeľný. Želám celému osadenstvu GAV Levice veľa zdravia, trpezlivosti a veľa tvorivosti pri nachádzaní „náhradných riešení“. Dávajte si na seba pozor.

Ako vnímate túto situáciu v súvislosti s opätovným nástupom do školy? Ako by to podľa Vás mohlo prebiehať?

To je zložitá otázka. Treba sa opýtať hlavného hygienika SR, pána Mikasa. Ale ak sa bude situácia priaznivo vyvíjať, viem si predstaviť, že v júni by sa časť školy za istých podmienok  mohla zúčastniť prezenčného vyučovania.

Ako by ste zhodnotili online vyučovanie?

Ukázalo sa ako prezieravé, že na GAV-e sme už istý čas využívali Moodle, ako aj niektoré iné prostredia. Napriek tomu sa mnohým novým veciam musíme všetci učiť za pochodu. Dištančná forma vyučovania vyžaduje od študentov väčšiu samostatnosť a sebadisciplínu. Od ich profesorov zas hľadanie nových metód a postupov a zvýšenú toleranciu. Globálne to celé vyhodnotíme po skončení tohto provizória.

A na záver, čo by ste odkázali tohtoročným maturantom, ktorým neprebehla maturita „štandardným spôsobom“?

Vyriešenie problému maturít administratívnym spôsobom beriem ako fakt. V reálnej rovine to majú maturanti tento rok určite jednoduchšie. Na druhej strane prišli o emocionálny zážitok z úspešnej maturity a o praktickú skúsenosť z prezentovania svojich vedomostí v žičlivom prostredí svojej školy. Verím, že sa okolnosti vyvinú tak, že sa v dohľadnom čase budem môcť s našimi maturantmi osobne rozlúčiť.

Ďakujem veľmi pekne,

                                                                                                                      Andrea

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s