Nuda zabila viac ľudí ako COVID-19

Ten pocit, keď sa vďaka Číňanom (pre tých, čo nepochopili: Číňan→Čína→korona→Slovensko→Matovič→Karanténa) tak nudíš, že začneš doma obstrihávať tuje a sadiť trávu … a o kosení a polievaní ani nehovorím. Po týchto dôkazoch číreho zúfalstva unudenca domáceho si už ani nedokážem predstaviť, čo robia celé dni moji činžiakoví spolugaváci. Mám pre vás ale zopár nápadov.

Ak si lenivý prečítať si aj týchto zopár tvorivých rád proti unudeniu, nuď sa ďalej, ak nie, inšpiruj sa:

  • Rozvíjaj svoj talent – kresli, maľuj, vyšívaj, uč sa stojku, šnúru, mlynské, uši si rúško, nauč sa hrať na nejaký nástroj – ak náhodou doma nič nemáte, hrebeň postačí…ok, pre najväčších zúfalcov aj Piano Tiles, skrátka rob, čo ťa baví…len sa už konečne odlep od tej obrazovky – retarduje to.
  • Kukni sa na moodle – neveril by si ako po toľkom úpornom  ničnerobení dobre padne úloha z matiky alebo nejaké to obrázkové cvičenie o rastlinkách…avšak všetko s mierou, neodporúčam stránku navštevovať viac ako 5-krát týždenne, pre niektorých môže byť aj táto dávka škodlivá.
  • Venuj sa svojej rodine – záleží na tom, aké máš možnosti, ale ideálny je aspoň 1+ súrodenec. Po 2 rokoch si s bratom (aj sestra môže byť) opäť zahraj futbal, aj Fifa sa počíta, daj so sestrou 8 rokov zabudnuté kvarteto, prípadne vytiahni svoju family niekam do prírody (nemyslela som k starým rodičom) a aspoň načerpáš vitamín D.
  • Pre milovníkov slnka odporúčam začať rodinné opaľovanie … a ak ti to ešte nestačilo, tak si ostrihaj brata, bude ti vďačný. Možno.
  • Venuj sa sebe – spi (je dokázané, že v spánku do 23. hodiny sa naberá krása), choď na veľké online nákupy, daj s kamošmi CSgo, prípadne skús nejaký nový účes, aspoň vieš, že keby si to náhodou pokazil, do septembra ti to narastie a neuvidí ťa tak celá škola.
  • Rob to, na čo si nikdy nemal čas – povysávaj si pod posteľou, vymeň si obliečky na perinu, na ktoré sa už mesiac pozeráš, konečne dokukaj poslednú časť svojho obľúbeného seriálu. Rada pre športovo nadaných aj tých čo nie sú spokojní so svojím telom – cvič, hýb sa, choď behávať ( nemyslím cviky od Sb, ktoré každý len rozklikne a rýchlo na ne zabudne)  nájdi si workout, urči vlastné tempo … to je úplne jedno,  hlavne nehovor, že na to nemáš čas.
  • Ak si unudenec, ktorý si myslí, že vie písať pridaj sa k nám a píš do Preklepov.

A čo ti ešte budem hovoriť – keep calm, stay home and čakaj na môj ďalší fejtón, ktorý vyjde čoskoro … možno…

Dada

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s