MULTI – KULTI

V ďalšom vydaní rubriky MULTI-KULTI vám predstavíme Solange De Fatimu Šebovú z 2.B, ktorá nám umožnila nazrieť do svojho súkromia a prezradila nám, kde trávi väčšinu svojho voľného času a  svoje záľuby.

Odkiaľ pochádzajú tvoji rodičia?   

Moja mamina pochádza zo Slovenska a môj otec sa narodil v Portugalsku, no podľa všetkého jeden z jeho rodičov alebo starých rodičov pochádzali z Angoly.

Máš veľmi pekné a pre mnohých netradične znejúce meno. Je za významom tvojho mena ukrytý príbeh, o ktorý by si sa s čitateľmi Preklepov chcela podeliť? Prípadne ako reagujú ľudia na to, keď sa im prvýkrát predstavíš?

Moja mamina chcela, aby moje meno malo v preklade buď podobný, alebo rovnaký význam ako jej. Keďže jej meno je Lucia, čo znamená svetlo, tak sa jej podarilo nájsť meno Solange, ktoré v niektorých prekladoch znamená slnko alebo svetlo. De Fatima som dostala po otcovej mamine. Ľudia sú väčšinou prekvapení, keď sa im predstavím, ale na to som si už zvykla. No predsa ma nikdy neprestane baviť,  ako mi nikto nikdy nechce veriť, že Šebová je naozaj moje priezvisko. Stále ma dokáže prekvapiť aj to, ako veľmi mi niektorí ľudia dokážu skomoliť meno, ale tak aspoň sa na tom môžem vždy zasmiať. Neraz sa ma snažili ľudia presvedčiť o tom, že moje meno sa píše inak, ako ho píšem ja alebo im klamem o priezvisku.

Zamýšľala si sa niekedy nad tým, že by si natrvalo vycestovala zo Slovenska a spoznávala svet?

Určite plánujem niekedy  v budúcnosti vycestovať do zahraničia na dlhšiu dobu. Zatiaľ neviem či na dobu určitú alebo neurčitú.

Čomu sa vo svojom voľnom čase najradšej venuješ?

Jednou z mojich najväčších záľub je hudba. ZUŠ-ku navštevujem už pár rokov a trávim tam pomerne veľa svojho voľného času, pretože okrem hodín a koncertov navštevujem aj komorný súbor Da Capo Ensamble. Som členkou aj Ľudovej hudby Základnej umeleckej školy Pála Kadosu a speváckeho zboru Fusion, kde spievame a učíme sa hrať na hudobné nástroje. Okrem hudby som sa začala venovať aj v debatnému klubu na GAV-e, ktorý vznikol cca pred mesiacom a ste tam všetci vítaní.

Ako ste sa mohli dočítať, Solange nemá len výborný hudobný sluch, ale aj dar slova, ktorý využíva v školskom debatnom klube. Ak máte vy alebo vaši priatelia z GAV-u „exotické korene“ a chceli by ste bližšie predstaviť seba a vašu kultúru, neváhajte a kontaktujte mňa alebo redakciu Preklepov.

Za rozhovor veľmi pekne ďakujem, AG

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s