Jarné prázdniny končia. Čo teraz?

Ach, bol to pekný týždeň. Pre mnohých to bol týždeň oddychu, lyžovačiek, výletov, či len takého bežného ničnerobenia. Nastal však čas vrátiť sa do reality.

Áno, tá posledná veta zabolela aj mňa. Život je však už raz taký a práve preto sme si pre vás pripravili zoznam udalostí, ktoré nás v nasledujúcich dňoch, týždňoch a snáď aj mesiacoch čakajú.

Maturity

Sú snáď najväčšou udalosťou marca (odohrajú sa v jeho prvej polovici). Jedná sa, samozrejme, len o maturity písomné. Pre štvrtákov to znamená trochu viac stresu, trochu menej spánku a podanie čo najlepšieho výkonu. Čo to znamená pre nás ostatných? Najmä oddych, voľno a možnosť dobehnúť to všetko, čo sme cez jarné prázdniny zabudli.

Pôst a Veľká Noc

I keď táto udalosť nie je taká zásadná pre všetkých našich študentov, drvivá väčšina z nás sa však zúčastňuje na polievaní a veľkonočných sviatkoch. Posledné roky však stále viac a viac počúvam, aké sú tieto sviatky nezvyčajné, ba dokonca nemorálne. Ako rodený Slovák si však rok bez nich neviem tak úplne predstaviť. Popolcová streda (6. 3.), či veľkonočné trojdnie po 40 dňoch predstavujú akési stálice v kultúre našej krajiny, bez ktorých by jej niečo chýbalo. Aký je váš názor? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Prezidentské voľby

Počúvame o nich posledné dni priam z každej strany. Prieskumy, debaty, kampane… Všetko nám to neodvratne pripomína, že tento sviatok demokracie v našej krajine je stále bližšie a bližšie. Aj na našej škole sa nachádza veľa prvovoličov, preto je dôležité, aby svoju príležitosť voliť nikto nepremrhal. Naša škola absolvovala aj tzv. študentské voľby, čiže si mnohí GAVáci mohli vyskúšať, ako voľba prezidenta približne vyzerá. Vidíme sa 16. 3. pri urnách. 🙂

Vyzerá to tak, že napriek koncu prázdnin budeme mať programu na pár týždňov dopredu dosť. Dúfame, že si ho patrične užijete a zvládnete ho. Veľa marcových úspechov vám praje Peťo z tímu MYpreklepy.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s